Kajaki na Kaszubach pod koniec sezonu

kajaki na Kaszubach

Piękne Kaszuby zapraszają aktywnych

Turyści chętnie wybierają Kaszuby za cel swoich wakacyjnych wypraw. Jednym z pomysłów na urlop w tej części Polski są kajaki na Kaszubach. Jest to bowiem atrakcyjny sposób spędzenia wolnego czasu. Nie zawsze bowiem jesienią trzeba wybierać góry. Mapa Tatr może zostać zamieniona na kajak i piękne otoczenie.

Malownicze krajobrazy, spokój i dziewicza przyroda Kaszub pozwalają dobrze się zrelaksować. Amatorzy aktywnego wypoczynku znajdą tu dużą ilość tras pieszych. Na spływy kajakowe Kaszuby to wymarzone miejsce, ale można też żeglować na jeziorach czy uprawiać windsurfing. Warto tu przyjechać pod koniec sezonu. Wtedy parki krajobrazowe i lasy nabierają kolorów i łatwiej niż we wakacje znaleźć miejsca prawie całkiem bezludne.

Kajaki na Kaszubach dla początkujących oraz doświadczonych kajakarzy

Rzeki Kaszub są różne: od spokojnych, wręcz leniwych po takie, które przypominają potoki górskie. Zarówno doświadczony, jak i początkujący kajakarz bez trudu znajdzie propozycje dla siebie. Na pierwszy wyjazd na kajaki Wda nadaje się idealnie. Spływ nią będzie łatwy, ale nie monotonny i nudny. Po drodze omijać trzeba powalone drzewa – efekt działalności bobrów. Większych umiejętności i doświadczenia wymaga spływ kajakowy Słupią, Kamienicą, Bytową czy Wieprzą.

Spływy kajakowe dla firm połączone z innymi atrakcjami

W kaszubskiej ofercie turystycznej są m.in. spływy kajakowe dla firm. To sprawdzony sposób na integrowanie pracowników i ich motywowanie. Dodatkowo, takie imprezy zwykle łączą się z noclegiem i dodatkowymi atrakcjami. Może to być wizyta w parku linowym, ognisko z pieczonym baranem, degustacja win czy grill. Dzięki takiej integracji producent drzwi aluminiowych lub inna firma, może zyskać o wiele bardziej zgrany zespół.

Na jak długo i kiedy wybrać się na kajaki na Kaszubach?

Planując nawet krótki pobyt na Kaszubach, można zarezerwować kajaki na dwie lub trzy godziny. W ofercie są też spływy wielogodzinne, całodzienne, kilkudniowe oraz ponad tygodniowe.

Warto rozważyć spływ kajakowy we wrześniu – pod koniec sezonu. Turystów jest wówczas mniej, nie ma problemów z wypożyczeniem sprzętu. Nie zaszkodzi wtedy zapytać o zniżki. Spontaniczne wyprawy w większym gronie są w tym czasie łatwiejsze do zaaranżowania. Kajaki na Kaszubach – zarówno wyprawy samotne, z przyjaciółmi, jak i w towarzystwie kolegów z pracy – to miły relaks. Na pewno pozostawią niezapomniane wspomnienia.